Rada Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej oraz jej Komisja ds. Szkoleń podjęły działania w celu zorganizowania projektu szkoleniowego w ramach programu „Kapitał ludzki” finansowanego ze środków unijnych przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego w Olsztynie. Szkolenie przeprowadzone będzie w czterech niezależnych grupach tematycznych.
Rada Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej oraz jej Komisja ds. Szkoleń podjęły działania w celu zorganizowania projektu szkoleniowego w ramach programu „Kapitał ludzki” finansowanego ze środków unijnych przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego w Olsztynie. Szkolenie przeprowadzone będzie w czterech niezależnych grupach tematycznych:
- prawo administracyjne i weterynaryjne dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej i lekarzy urzędowych (wykonujących zlecenia powiatowych lekarzy weterynarii)
- choroby koni
- choroby bydła
- choroby psów i kotów
Ze względu na zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach więcej niż jednej grupy, spotkania w poszczególnych grupach tematycznych będą odbywały się w nie kolidujących ze sobą terminach.
Założenia organizacyjne projektu przedstawiają się następująco:
- przewidywany termin: październik 2010 – czerwiec 2011
- szkolenie poszczególnych grup obejmować będzie 5-6 zjazdów sobotnio-niedzielnych, każdy w wymiarze 12-16 godzin zajęć
- szkolenie będzie bezpłatne (włącznie z noclegami) i przeznaczone dla:
- wszystkich lekarzy weterynarii będących członkami Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej
- osób z wyższym wykształceniem zatrudnionych w Inspekcji Weterynaryjnej (prawo administracyjne i weterynaryjne)
- planowane formy szkolenia to nie tylko wykłady, seminaria ale także warsztaty praktyczne w 10-15 osobowych grupach (40-50 % czasu szkoleniowego)
- ukończone szkolenie będzie potwierdzone certyfikatem po zdanym egzaminie
Zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 20 stycznia 2010 roku przyjmuje biuro Izby (10-437 Olsztyn ul. Dworcowa 60, tel./fax 89-5240188, e-mail: izbaolwet@op.pl). Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie jest równoznaczne z zobowiązaniem się do 80% frekwencji na zajęciach grupy, do której zostało złożone (dopuszczalna jest nieobecność na jednym zjeździe sobotnio-niedzielnym) – w przeciwnym wypadku zgłaszający pokrywa wszystkie koszty szkolenia przypadające na jedną osobę. Poniżej załączamy ogólny zarys tematyki szkoleń w poszczególnych grupach. Ponadto informujemy, że chętni wraz ze złożeniem zgłoszenia mogą składać propozycje dodatkowych tematów szkolenia w poszczególnych grupach. Będzie to mile widziane, a my dołożymy wszelkich starań aby spełnić Państwa oczekiwania. Na tym etapie organizacyjnym możecie Państwo sami modyfikować zakres merytoryczny proponowanego Wam kursu.
Ze swojej strony serdecznie zachęcam Państwa do skorzystania z oferty naszej Izby. Dzięki niej mamy szansę bezpłatnego podniesienia swoich kwalifikacji, co jest wyjątkowo cenne biorąc pod uwagę możliwość proponowania tematów szkolenia nas interesujących oraz koszty brania udziału w komercyjnych konferencjach.
Prezes Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej lek. wet. Jacek Łukaszewicz
Grupy tematyczne szkoleń